SZANOWNI MIESZKAŃCY
Informacja dotycząca wniosków o bon ciepłowniczy 2026 r.
Od 1 lipca 2026r. do 31 sierpnia 2026r. będzie można składać wnioski o wypłatę bonu ciepłowniczego za okres od 1 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.
Wnioski będą przyjmowane w Centrum Usług Społecznych w Rudzie Śląskiej przy ul. Markowej 20 Nowy Bytom (pokój nr 5 - parter) w wersji papierowej oraz za pośrednictwem aplikacji mObywatel i za pomocą systemu eDoręczeń. Druki wniosku można pobrać ze strony internetowej CUS (www.cus.rsl.pl) oraz w siedzibie CUS.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie wystawione przez zarządcę budynku (administrację, spółdzielnię) potwierdzające fakt korzystania z systemowego źródła ciepła oraz informację o wysokości jednostkowej ceny ciepła netto w danej grupie taryfowej na dzień 31 maja 2026 r. (zaświadczenia z roku 2025 są nieaktualne!)
Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej CUS Ruda Śląska oraz pod numerem telefonu (32) 344-03-00 wew. 385, 386, 390.
Ministerstwo Energii uruchomiło również specjalną infolinię dla obywateli w sprawie bonu ciepłowniczego. Pod dedykowanym numerem telefonu można uzyskać informacje dotyczące zasad przyznawania, sposobu składania wniosków oraz realizacji świadczenia.
tel. +48 22 25 00 153 Godziny działania infolinii: czynna w dni robocze, w godzinach 10:00-14:00
Pytania dotyczące realizacji Bonu ciepłowniczego można kierować również na adres email.:
